21/09/2016

Tanie, egzotyczne wakacje - jak zaplanowac? ?


Hej Wam!
U mnie jesień na całego, dlatego coraz częściej uciekam myślami do ciepłych krajów. Dzisiejszy post będzie o podróżach, ale troszkę bardziej odległych. Myślę, że będzie to dobra 'odskocznia' od krótkich wycieczek po Europie.

Uwielbiam podróżować, i nie ma dla mnie większego znaczenia, gdzie jadę. Ważne, że mogę zdobywać nowe doświadczenia oraz wspomnienia do mojej kolekcji. Tak jak i Wy, marzę o egzotycznych wakacjach w miejscu takim jak: Dominikana, Tajlandia czy Meksyk. Mogłabym pojechać nawet dziś :) Jeżeli myślicie, że taki wyjazd łączy się z wydaniem ogromnej sumy, to może mogę coś na to zaradzić. Dziś postaram się powiedzieć wam, jak zaplanować tanie, egzotyczne wakacje. Żeby było łatwiej skupimy się na jednym, konkretnym miejscu.
Zapraszam :)

źródło: google.com


* WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE 
Na początku opowiem wam trochę, o czym warto pamiętać wybierając się na Dominikanę.
- Dokumenty: Musimy posiadać ze sobą paszport. Musi on być ważny w trakcie całego pobytu na wyspie oraz podczas podróży powrotnej. Obywatele Polski nie potrzebują wizy, aczkolwiek jest konieczność wykupienia tzw. karty turystycznej, która można zakupić online bądź na lotnisku. Jej koszt to ok. 10 USD. Karta ta, uprawnia nas do przebywania na terenie kraju 30 dni, po tym czasie należy uiścić dodatkową opłatę. Łącznie na terenie Dominikany możemy przebywać do 90 dni.

- Jeżeli chodzi o wymagane szczepienia oraz lekarstwa, odsyłam was do strony Medycyna Tropikalna, na której znajdziecie wszystkie informacje.

* LAST MINUTE ALL INCLUSIVE 
Last minute, ale inclusive to chyba najczęściej wybierane ostatnio opcje podróży. Nie ma co ukrywać, są one dostępne w każdym biurze. Co kryje się pod tymi nazwami?
- Last minute - Wycieczki, wyjazdy organizowane w krótkim okresie czasowym. Czasem decyzje trzeba podjąć z dnia na dzień, bo wyjazd jest np. za tydzień. Jest to opcja dla ludzi, którzy nie mają określonych planów na wakacje. Warto dodać, że oferty Last Minute są tańsze od innych.
- All inclusive - Są to oferty wakacyjne, które w cenie prócz noclegu zawierają inne udogodnienia. Zazwyczaj są to atrakcje dostępne na terenie hotelu oraz wyżywienie.

Poniżej możecie zobaczyć wskazówki jak zorganizować taki wyjazd:

Na stronie http://www.planujemywakacje.pl/ możemy zaplanować nasze wakacje.Możemy wybrać konkretnie interesujące nas kryteria np.: cel podróży, jaka opcja wyżywienia nas interesuje, skąd będziemy podróżować.

System pokazuje nam wszystkie wyjazdy, które spełniają nasze wymagania. Jeżeli jednak nie mamy określonej daty, ani wymagań, możemy po prostu zobaczyć co mogą nam zaproponować. Do wyboru mamy kategorie:
- Super Last Minute,
- Wczasy All Inclusive,
- Wycieczki Rodzinne,
- Tania Egzotyka,
- Na zamówienie.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie serwisu planujemywakacje.pl z innym, przykładowym biurem podróży. Pod uwagę wzięłam to samo miejsce, długość pobytu, ilość osób oraz wyżywienie w formie all inclusive.


Jak sami możecie zauważyć, oferty różnią się ceną. Dla niektórych jest to aż 300 zł, dla niektórych tylko 300 zł. Pamiętajcie, że jest to przykładowa oferta, która ma za zadanie pokazać wam, że korzystając z tego serwisu jesteście w stanie znaleźć wakacje w niższej cenie.

* PODSUMOWANIE
Organizowanie wakacji na własną rękę jest przyjemne, ale bywa i stresujące. Czasem okazuje się, że kosztuje nas więcej niż oferta z biura podróży. Jeżeli chcecie tanio, przyjemnie spędzić wakacje i nie martwić się o problemy organizacyjne, polecam skorzystanie z pomocy powyższego serwisu. Jeżeli sama zdecyduję się na wyjazd zorganizowany przez tę firmę dam Wam znać!


Na koniec kilka pięknych widoków z Dominikany.
Pozdrawiam,

Eff :)


źródło: google.com

1 comment:

  1. Całkiem fajny sposób, chociaż wciąż wychodzi dosyć drogo jak dla mnie (tu warto zaznaczyć, że jestem studentem) :D
    Cudne zdjęcia! Trzymam kciuki, żebyś tak kiedyś pojechała!

    ReplyDelete